O stronie

Stronę założyłem w związku z chęcią prowadzenia klubu aikido. Nie układało się to z różnych powodów. Najpierw był problem z wynajmem sali (ciężko jest wynająć salę będąc „osobą fizyczną” – szkoły wogóle nie chcą podpisać umowy). Zaporowy okazał się koszt mat. Gdy udało mi się wynająć salkę przy basenie okazało się, że prowadzenie zajęć aikido na parkiecie nie jest do przyjęcia na dłuższą metę dla uczestników. Poza tym pojawił się problem od strony organizacji – okazało się ze nie może być dwa kluby aikido w jednym mieście, musiałem stronę i plakaty zrobić pod inną nazwą. Wybrałem „Aikijutsu”, ale chciałem prowadzić treningi aikido. Niestety parkiet wykluczył techniki w suwari-waza i rzuty, a niski sufit nie pozwolił na ćwiczenia z bronią. Bardzo ograniczyło to repertuar technik. Musiałem pokazywać już od początku samoobronę na bazie aikido. Po kilku miesiącach odpuściłem temat całkowicie bo chodziło kilka osób i nie miało to sensu (dopłacałem). Może byłbym „pocisnął” jeszcze temat, ale dowiedziałem się że chcąc prowadzić sekcje aikido nie wystarcza mój kilkunastoletni staż, 1 kyu i państwowa licencja instruktora, muszę mieć uprawnienia instruktora z organizacji w której ćwiczę. Temat więc „odwiesiłem na kołek” do czasu zrobienia tych uprawnień i 1 dan.

Archiwalne treści

Ponieważ adres strony to moje imię i nazwisko – nie chcę żeby ktoś przejął ten adres. Samo pozostawienie strony-widma jest bez sensu, dlatego wrzucam tutaj co jakiś czas różne treści na temat aikido i pokrewnych zagadnień.

Strona będzie rozwijana na pewno, przy czym pierwszeństwo mają artykuły historyczne. Uporządkowanie aikido u źródeł.

Ponieważ zdobywam stopnie aikido w określonej organizacji (PZA) konieczne stało się rozbicie treści na oddzielne zakładki. Moje zainteresowanie aikido wykracza poza to co jest prezentowane na treningach, więc żeby była pełna jasność: to co ćwiczę w ramach PZA w macierzystej sekcji a to co pokazuję na swoich zajęciach samoobrony to są oddzielne rzeczy. Dlatego wyciąganie wniosków na temat mojego aikido na podstawie moich filmików z YouTube jest cokolwiek pochopne.

Mapa strony

Co zawierają poszczególne zakładki

Strona główna – wpisy bloga, informacje bieżące, przemyślenia

Aikido tradycyjne – artykuły głównie historyczne, o O’Sensei i początkach aikido, a także praktykowaniu aikido w tradycyjnej formie

Trening z bronią – ćwiczenia i techniki z użyciem atrap broni: jo, bokken i tanto

Biblioteczka – mini-recenzje książek które przeszły przez moje ręce, o tematyce japońskich sztuk walki

Aiki jutsu – artykuły na temat aikijutsu, dosyć szeroki nurt różnych szkół, priorytetowe jest Daito-ryu jako będące bazą dla aikido

Samoobrona – treści o samoobronie, niezwiązane z aikido

Kultura Japonii – zalążek działu o symbolach japońskiej kultury i tradycji

Inne moje strony

Jestem człowiekiem aktywnym w internecie. Prowadzę kilka blogów hobbystycznych

GKA – Gorlicki Klub Aikido
Strona pamiątkowa, będąca jakby kroniką, obejmująca lata 1996 – 2012, zawiera głównie zdjęcia.

moje akwarium
Jestem akwarystą prawie od dziecka.

PhotoImpact
Program graficzny, trochę zapomniany. Prowadzę też dział dotyczący tego programu na forum.

amiga.org.pl
Strona o współczesnym użytkowaniu komputera Amiga i różnych hobbystycznych rozwinięciach.

AmigaOne
Strona o komputerach AmigaOne

Niestety tego jest za dużo co odbija się na częstotliwości pojawiania się nowych treści – jakoś muszę podzielić swój czas pomiędzy wszystkie. Niemniej jeśli komuś przypasuje którykolwiek z tych blogów – to fajnie.